Ostatnimi czasy społeczeństwo zwraca coraz większą uwagę na ekologiczne zachowania. Staramy wprowadzić się w naszą codzienność nawyki, które mają pozytywne znaczenie dla naszej planety. Dotyczy to również samego procesu pozyskiwania energii elektrycznej, a także sposoby ogrzewania naszych domów.

Dawniej głównym źródłem ciepła było spalanie tradycyjnego węgla kamiennego lub brunatnego. Obecnie coraz częściej spotkać możemy w domach jednorodzinnych nowoczesne Kotły, w których palimy ekologicznymi paliwami. Do ekologicznych paliw zaliczyć możemy między innymi pellet. Pelet jest jednym z rodzajów paliwa służącego do ogrzewania budynków. Występuje on w postaci granulatu. Zazwyczaj do palenia wykorzystywany jest pelet trzewny, ponieważ posiada on najwyższą wartość w energetyczną.

Powstaje on jako Odpad w trakcie tworzenia materiałów drewnianych. Do jego produkcji wykorzystujemy trociny drzew liściastych, a także drzew iglastych. Jest to zatem materiał w pełni ekologiczne, powstające z odnawialnych źródeł. Dodatkowo w trakcie jego spalania generowana jest niewielka ilość dwutlenku Węgla. Jestem za tym produktem w pełni bezpieczne dla naszej planety. Jest to jednak dość drogi materiał, co wynika z obowiązku przeprowadzenia licznych badań oraz uzyskania odpowiednich certyfikatów przed wprowadzeniem danego produktu na rynek. Palenie tym materiałem ma wiele zalet, jak już wcześniej wspominaliśmy jest on bezpieczny naszego środowiska.

Dodatkowo powstaje on z pozostałość po obróbce drewna, za tym nie generujące dodatkową zanieczyszczeń. Jest on łatwe w transporcie a także przechowywania. Warto zwrócić uwagę również na fakt, iż posiada on wysoką wartość energetyczną, dla klienta oznacza to oszczędność ponieważ materiał jest bardzo wydajny. Jest on również wygodnych użytkowaniu dzięki odpowiednim Choto przeznaczonym do peletu. Minusem tego paliwa jest konieczność posiadania odpowiedniego kotku, którego Montaż często wiąże się z dodatkowymi kosztami, istnieje także ryzyko, że okresach bardzo zimnych może być on niewystarczające do optymalnego ogrzania domu.